centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
SZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

seminarium
XXIV seminarium w cyklu NOWOCZESNE MUZEA I GALERIE
MUZEA W FORMULE SMART
GLAM, MEDIA INTERAKTYWNE, ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ
Warszawa, 23.03.2016 Koordynator: Iwona Nowosielska

PRELEGENCI

Prelegenci | Aleksandra Janus

Aleksandra Janus

Aleksandra Janus

Antropolożka, badaczka, doktorantka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ, specjalistka ds. otwartości w instytucjach kultury w Centrum Cyfrowym, współautorka projektu Laboratorium muzeum, poświęconego teoretycznym i praktycznym aspektom partycypacji w muzeach. Wystąpiła na wielu polskich i zagranicznych konferencjach poświęconych innowacjom dla muzeów i sektora GLAM, w tym: MuseumNEXT (Barcelona 2012), Museum and the Idea of Historical Progress organizowanej przez ICOM-COMCOL (Kapsztad 2012), Participatory Strategies in Documenting the Present (Berlin 2011), DISH2013: Digital Strategies for Heritage (Rotterdam 2013), Inclusive Museum (Los Angeles, 2014), GLAM-Wiki (Haga, 2015). Zrealizowała indywidualny projekt badawczy na temat doświadczenia zwiedzającego w polskich muzeach historycznych, którego efektem jest raport "Muzeum i reprezentacje historii", a wspólnie z zespołem Centrum Cyfrowego - projekt badawczy poświęcony wdrażaniu otwartości w instytucjach kultury, którego efektem jest raport "Otwartość w instytucjach kultury".

Prelegenci | Dawid Kosiński

Dawid Kosiński

Dawid Kosiński

Dziennikarz, bloger, fan nowych technologii. Interesuje się inteligentnym budownictwem, internetem przedmiotów oraz wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością. Na temat nowych technologii pisze od niemal dekady. Jego teksty można znaleźć przede wszystkim na blogu Spider’s Web oraz w piśmie PC Format.

Prelegenci | Karol Maur

Karol Maur

Karol Maur

Ur. 1973 w Białymstoku, absolwent IHUW, stypendysta uniwersytetu Notre Dame w USA, od 2006 roku kieruje Działem Edukacyjnym Muzeum Powstania Warszawskiego.

Prelegenci | Łukasz Marzec

Łukasz Marzec

Absolwent elektroniki na krakowskiej AGH. Współwłaściciel firmy MOVITECH, która jest obecnie największym polskim producentem i dostawcą systemów indywidualnego zwiedzania. Od 2009 r. system MOVI został wdrożony w kilkudziesięciu placówkach muzealnych w całej Polsce. Wcześniej związany z branżą naukową i przemysłową, dla której realizował projekty z zakresu B+R.

Prelegenci | Renata Pernak

Renata Pernak

Analityk w firmie MOVITECH; humanistyka ze skłonnością do ścisłych analiz. W firmie odpowiedzialna za merytoryczną i funkcjonalną stronę projektów dla placówek muzealnych. Wcześniej pracownik instytucji kultury (Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT, Brama Poznania). W latach 2009-2010 członkini zespołu badawczego odpowiedzialnego za „Raport o stanie edukacji muzealnej w Polsce”.

Prelegenci | Sebastian Suchanowski

Sebastian Suchanowski

Sebastian Suchanowski

Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Startupowiec, team leader, programista, geek. Założyciel firmy Synappse (www.synappse.co), która specjalizuje się w rozwiązaniach mobilnych oraz webowych. Finalista I edycji konkursu Think Big dla firm z globalnymi ambicjami. Wdrożył na polski rynek technologię iBeacons wykorzystaną między innymi przez portal mustache.pl w aplikacji „YardSale” na targach modowych. Na co dzień czynnie wspiera oraz tworzy start-upy. Ma za sobą kilka miesięcy pracy w stolicy technologicznego świata – Dolinie Krzemowej. W wolnych chwilach chętnie poszerza i dzieli się zdobytą wiedzą. Interesuje się piłką nożną.

Prelegenci | Joanna Szarata

Joanna Szarata

Joanna Szarata

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - Wydziału Architektury Wnętrz, specjalność - wystawiennictwo. Od 2011 roku pracownik Laboratorium 3D Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Zajmuje się digitalizacją eksponatów muzealnych oraz wykorzystywaniem ich do celów popularnonaukowych. Pomysłodawca i organizator wystawy czasowej 4 wymiAR Muzeum opartej na technologii Rozszerzonej Rzeczywistości.

Prelegenci | Katarzyna Trojanek

Katarzyna Trojanek

Katarzyna Trojanek

Z wykształcenia m.in. historyk sztuki i menedżer kultury. Od 7 lat związana z rynkiem wystawienniczym, współtwórca koncepcji i koordynator wystaw dla instytucji publicznych i prywatnych, kierownik projektów w firmie MAE Multimedia Art and Education sp. z o.o., grupa kapitałowa Qumak S.A.

Prelegenci | Patryk Zaręba

Patryk Zaręba

Patryk Zaręba

Socjolog, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, badacz organizacji. Przez 4 lata prowadził projekty badawcze i doradcze dla wielu polskich i międzynarodowych firm.
Od 3 lat skupia się na projektach IT dla Instytucji Kultury. Za swoją misję uważa wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, które popularyzują kulturę i umożliwiają pełny dostęp do zbiorów dotychczas ukrytych.
W pracy dąży do holistycznego podejścia do potrzeb klienta. Zapewnia sprawną realizację projektu, wspiera w pozyskaniu środków finansowych, doradza w zakresie prowadzenia efektownej i efektywnej promocji.

program
prelegenci
sponsor
powiadom znajomego
firmy w programie
patronat medialny
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2012 Centrum Promocji Informatyki spółka z ograniczoną odpowiedzialnością s.k. | tel. (22) 870 69 10, 870 69 78