centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
SZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

forum
XXVIII edycja FORUM BANKOWOŚCI ELEKTRONICZNEJ
BEZPIECZEŃSTWO FINANSOWE W BANKOWOŚCI ELEKTRONICZNEJ
Realizacja obowiązujących rekomendacji w tym zakresie
Warszawa, 16.02.2016 Koordynator: Iwona Nowosielska

PRELEGENCI

Prelegenci | Mateusz Górnisiewicz

Mateusz Górnisiewicz

Mateusz Górnisiewicz

Starszy konsultant w zespole zarządzania ryzykiem informatycznym w dziale audytu firmy PwC, odpowiedzialny za usługi dla sektora finansowego. Posiada ponad 9 lat doświadczenia zawodowego w obszarze IT, zdobytego podczas pracy w firmach zajmujących się wytwarzaniem oprogramowania w Australii i w Polsce, Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego oraz firmie PwC. Jest współautorem znowelizowanej Rekomendacji D KNF dotyczącej zarządzania obszarami technologii informacyjnej i bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego w bankach; zajmował się również monitorowaniem procesu wdrażania tej rekomendacji w sektorze. Brał udział w pracach międzynarodowych grup roboczych zajmujących się bezpieczeństwem IT i ryzykiem operacyjnym przy Europejskim Banku Centralnym i Europejskim Urzędzie Nadzoru Bankowego, jest także współautorem książki „Zarządzanie ryzykiem bankowym” (redakcja naukowa: prof. zw. dr hab. Małgorzata Iwanicz-Drozdowska).

Prelegenci | Mirosław Maj

Mirosław Maj

Mirosław Maj

Fundator Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń i jednocześnie obecny jej prezes. Jest niezależnym ekspertem z dziedziny bezpieczeństwa teleinformatycznego. Przez ostatnie 15 lat związany był z NASK, gdzie od 2001 roku kierował zespołem CERT Polska. Przez lata pracy w CERT Polska był zaangażowany w wiele inicjatyw i projektów na rzecz bezpieczeństwa w sieci. Aktywnie uczestniczył w budowaniu nowych CERTów w Polsce i zagranicą, również szkoląc jego pracowników tych zespołów (w tym polski CERT rządowy i wojskowy). Koordynował projekt CLOSER, dzięki któremu powstało wiele nowych CERTów w krajach postsowieckich. Jest autorem opracowań i publikacji z dziedziny bezpieczeństwa IT i prelegentem na wielu konferencjach w kraju i zagranicą. Interesuje się szczególnie tematyką związaną z klasyfikacją i statystykami naruszeń bezpieczeństwa w sieci, współpracą ośrodków bezpieczeństwa, działalnością uświadamiająca, ochroną infrastruktury krytycznej i zwalczaniem nielegalnych treści w sieci. Jest inicjatorem serwisu www.cert.pl, współpracy pomiędzy zespołami bezpieczeństwa w Polsce – ABUSE Forum, oraz aktywnym współorganizatorem najstarszej polskiej konferencji poświęconej bezpieczeństwu IT – SECURE.
W swojej działalności aktywnie współpracuje z administracją państwową, między innymi jako członek zespołu pracującego nad Rządowym Programem Ochrony Cyberprzestrzeni. Reprezentował NASK i zespół CERT Polska w wielu krajowych organizacjach, między innymi w FIRST (Forum of Incident Response and Security Teams) i TERENA TF-CSIRT. Od lat aktywnie współpracuję z europejską agencją ENISA, pracując w grupach roboczych powoływanych przez Agencję oraz przygotowując materiały szkoleniowe i analityczne.

Prelegenci | Michał Mostowik

Michał Mostowik

Michał Mostowik

Associate w dLK Korus Okoń, jest absolwentem i doktorantem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończył program „Certificate in American Law” na UC Berkeley (Boalt Law School) oraz Szkołę Prawa Niemieckiego organizowaną przez Uniwersytet Jagielloński we współpracy z uniwersytetami w Heidelbergu i Moguncji. Prelegent na konferencjach naukowych i wydarzeniach branżowych. Prowadzi również zajęcia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuje się i praktykuje w zakresie prawa bankowego, prawa usług płatniczych, ochrony danych osobowych i prawa Unii Europejskiej. Przygotowuje pracę doktorską z zakresu transgranicznych transferów danych osobowych.

Prelegenci | Michał Olczak

Michał Olczak

Współzałożyciel i członek zarządu Obserwatorium.biz. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w rozwoju bezpiecznych aplikacji, architekt bezpieczeństwa oraz organizator OWASP Poznań. Członek Forum Bezpieczeństwa Transakcji Elektronicznych ZBP z ponad 10 letnim doświadczeniem w tworzeniu systemów bankowości internetowej i mobilnej w banku BZWBK. Absolwent Politechniki Poznańskiej, kierunek informatyka. Promuje kulturę innowacji w połączeniu z cyberodpowiedzialnością.

Prelegenci | Mariusz Sudoł

Mariusz Sudoł

Mariusz Sudoł - ukończył z wyróżnieniem Wydział Prawa Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, prawnik z doświadczeniem transakcyjnym oraz regulacyjnym zdobytym w departamentach Banking & Finance międzynarodowych kancelarii prawniczych. Uczestnik sfinansowanego przez Rząd Szwajcarii stypendium na Universität Zurich, ekspert współpracujący z bankami i firmami technologicznymi w ramach Forum Technologii Bankowych przy Związku Banków Polskich, autor publikacji i prelegent krajowych i międzynarodowych konferencji z zakresu prawa bankowego/prawa nowych technologii, przygotowujący rozprawę doktorską z zakresu prawnych aspektów nowych technologii w bankowości. Dyrektor w jednej z międzynarodowych firm technologicznych odpowiadający za praktykę prawa bankowego oraz prawa nowych technologii w sektorze finansowym.

Prelegenci | Michał Woźniak

Michał Woźniak

Michał Woźniak

Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa sieci, prywatności, edukacji medialnej. Działacz społeczny, propagator wolnego oprogramowania i otwartych technologii w edukacji, działaniach publicznych i biznesie.
W latach 2006-2012 administrator sieci, a następnie kierownik techniczny, Laboratorium Technik Mobilnych BRAMA na WEiTI, PW. Wiceprezes (od 2011r.), po czym (w latach 2012 – 2014) prezes zarządu Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania. Członek zarządu Polskiej Grupy Użytkowników Linuxa.
Uczestnik szeregu konsultacji społecznych i debat publicznych o tematyce związanej z nowymi technologiami, prywatnością, cenzurą sieci, retencją danych, dostępem do informacji publicznej, czy reformą prawa autorskiego, m.in. dotyczących Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych, implementacji Dyrektywy o Ochronie Dzieci w Internecie, ACTA, projektu otwartego e-podręcznika dla polskich szkół , neutralności sieciowej czy zarządzania Internetem. Od czerwca 2014r. do marca 2015r. członek Rady ds. Cyfryzacji przy Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.
Współautor Katalogu Kompetencji Medialnych oraz materiałów do edukacji medialnej w ramach współpracy z Fundacją Nowoczesna Polska oraz Fundacją Panoptykon. Trener z zakresu podstaw prawa autorskiego i wolnych licencji, członek zarządu Koalicji Otwartej Edukacji.
Członek-założyciel Warszawskiego Hackerspace, aktywny członek społeczności hakerskiej w Polsce i poza jej granicami. Od marca 2015r. ekspert techniczny w Organized Crime and Corruption Reporting Project.

program
fotoreportaż
prelegenci
powiadom znajomego
patronat medialny
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2012 Centrum Promocji Informatyki spółka z ograniczoną odpowiedzialnością s.k. | tel. (22) 870 69 10, 870 69 78