centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
SZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

forum
XX Forum ADO/ABI
Warszawa, 17.05.2016 Koordynator: Iwona Nowosielska
Minister Andrzej Lewiński, zastępca GIODO 17 maja 2016 r. wziął udział w XX, jubileuszowym Forum Administratorów Danych Osobowych i ABI.

Tematyka konferencji koncentrowała się na przepisach nowego europejskiego prawa ochrony danych osobowych i ich wpływie na regulacje i praktykę obowiązującą w Polsce. Przedstawiono także najnowsze zmiany w polskim prawie ochrony danych osobowych.

Minister Andrzej Lewiński, zastępca Generalnego Inspektora Ochrony danych Osobowych (GIODO) przedstawił kluczowe instytucje prawa ochrony danych osobowych, które ulegną zmianie wraz z wejściem w życie nowego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Zwrócił także uwagę na konieczność dostosowania polskich przepisów o ochronie danych osobowych do przepisów rozporządzenia i uregulowania zagadnień, które nie zostały objęte rozporządzeniem. W ocenie ministra Lewińskiego, przeanalizować należy kształt przepisów dotyczących prowadzenia postępowań przez GIODO, m.in. w związku z nałożeniem na organ ds. ochrony danych osobowych nowych obowiązków, a także biorąc pod uwagę możliwość zwiększenia szybkości i efektywności postępowania.

Dr Paweł Litwiński omówił ostanie zmiany w ustawie o ochronie danych osobowych, wprowadzone przez tzw. „ustawę 500+”. Zmiany te dotyczą najważniejszych pojęć dla prawa ochrony danych osobowych, tj. pojęcia administratora danych osobowych i zasad powierzenia przetwarzania danych osobowych.

Forum miało miejsce w Warszawie, a jego organizatorem było Centrum Promocji Informatyki.

Źródło: http://www.giodo.gov.pl/1520255/id_art/9308/j/pl/?fg
program
sprawozdanie
prelegenci
powiadom znajomego
patronat medialny
patron merytoryczny
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2012 Centrum Promocji Informatyki spółka z ograniczoną odpowiedzialnością s.k. | tel. (22) 870 69 10, 870 69 78